MANTAR DERİ NEDİR?

 

Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğudur.Bir tür bitki derisidir. Eşsiz ve çok özel bir hammaddedir. İnsanların, tüm çalışmaları ve teknolojisiyle, tüm büyüklüğü ve mükemmelliği ile henüz kopyalayamadığı bir şey. 

Mantar’ın CO2'yi tutma ve dolayısıyla sera gazı emisyonlarını azaltma yeteneği, bu doğa harikasını en çevre dostu ve sürdürülebilir doğal kaynaklardan biri haline getiriyor. 

Mantar derisi, sürdürülebilirliği ve düşük çevresel etkisi nedeniyle hayvan derisine göre tercih edilmektedir. 

Mantar derisini bu kadar özel yapan nedir ? 

Azaltılmış Karbon Ayak İzi. 

Mantar meşesi ormanları, atmosferdeki karbondioksiti emerek ve depolayarak karbon yutucu görevi görür. Geleneksel deri yerine mantar derisi kullanılarak üretilen deri metrekare başına 24 kilograma kadar karbondioksit azaltılabiliyor 

Su geçirmezdir! 

Mantar, esas olarak neme karşı direnci nedeniyle bozulmadan yaşlanır. Hücre duvarlarında bulunan suberin (su geçirmez mumsu bir madde), mantarı sıvılara ve gazlara karşı pratik olarak geçirimsiz hale getirir. 

Dokunması yumuşak ve benzersiz! 

Mantar kumaşın yumuşaklığı, müşterilerimizin en çok sevdiği özelliklerden biridir. Ayrıca her ürün bir parmak izi kadar benzersizdir, çünkü iki eşit mantar parçası yoktur! 

Leke tutmazlık 

Mantar, diğer malzemelerden farklı olarak, kullanım sırasında oluşabilecek lekeleri kolaylıkla çıkarır. Gereken tek şey su ve sabunla hızlı bir yıkamadır. 

Antistatik ve antialerjik 
Mantar tozu çekmez ve akarların üremesini engeller, böylece alerjilerin önlenmesine yardımcı olur. 

Alev ve ateşe dayanıklı 

Mantar kolayca yanıcı değildir ve doğal bir yangın geciktirici ve yangın bariyeridir. Mantar alevsiz yanar ve zehirli gazlar çıkarmaz. 

Dayanıklılık ve geri dönüştürülebilirlik. 

Mantar derisi uzun yıllar dayanabilen dayanıklı bir malzemedir.Kullanım ömrünün sonunda mantar derisi geri dönüştürülebilir veya biyolojik olarak parçalanabilir, böylece çevre üzerindeki etkisi daha da azaltılabilir. 

Sonuç olarak Mantar, hayvan derisine ve gezegeni kirleten plastiklere sürdürülebilir bir alternatif olarak yüksek performanslı, bitki bazlı bir malzeme sunar.   

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
WhatsApp